دنیای فناوری

با سلام خدمت شما دوستان عزیز این وبلاگ جهت ارتقا سطح علمی شما دوستان بخصوص بسیجیان ایرانی ایجاد گردیده .........با نظرات خود مارا در بهبود کیفی این وبلاگ یاری نمایید ****در ضمن این وبلاگ زیر نظر پایگاه بسیج شهدای محراب مصلی(گرگان)میباشد***

جدیدترین عکس های شگفت انگیز منتشر شده از خورشید توسط ناسا
ساعت ٢:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/٩  کلمات کلیدی: اخبار فناوری ، عکاسی

 

 

هدف اصلی از گرفتن این تصاویر، علمی - تحقیقاتی است اما از زمانی که سفینه SDO ناسا در سال 2010 شروع به کار کرده، تصاویر خیره کننده ای از از خورشید ضبط و منتشر شده که به نظر همگان جذاب و دیدنی می رسند. وظیفه اصلی SDO بررسی تاثیر خورشید بر زمین است که مستقیما با حیات برروی زمین در ارتباط می باشد. ادامه مقاله را مشاهده کنید تا علاوه برکسب اطلاعات بیشتر در مورد SDO، جدیدترین تصاویر شگفت انگیز گرفته شده از خورشید را نیز تماشا کنید.


سفینه SDO یا Solar Dynamic Observatory بخشی از یک ماموریت ناسا است که قرار است برای مدت 5 سال، خورشید را تحت نظر بگیرد. این ماموریت که بخشی از برنامه "زندگی با یک ستاره" (Living With a Star) است، در فوریه 2010 کلید خورد و هدف آن کسب اطلاعات لازم در مورد تاثیرات خورشید و زمین و در واقع ارتباط بین زمین و خورشید است که مستقیما به جنبه های مختلف حیات مرتبط است. SDO تحقیق می کند که چطور میدان مغناطیسی خورشید تولید می شود.

 

آخرین عکس که بسیار شبیه آن چه ما با چشم غیر مسلح از خورشید می بینیم، است با طول موج 4,500 انگستروم (واحد اندازه گیری طول امواج) گرفته شده است. چشم انسان به طول موج حدود 4,000 تا 7,000 انگستروم حساس است. تصویر دوم با طول موج 171 انگستروم، تصویر سوم با طول موج 211 انگستروم و تصویر سبز رنگ با طول موج 94 انگستروم گرفته شده است.

منابع: Wikipedia | CNET